מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » שלבים ללקיחת משכנתא

שלבים ללקיחת משכנתא

אין ספק שאחד מהדברים המרגשים, אך גם המלחיצים, שאדם יכול לעשות בחייו זה להחליט שהוא לוקח משכנתא. מדובר על הלוואה מאוד גדולה ולכן ברור מדוע זה לא עניין של מה בכך. יחד עם זאת, רבים מאתנו יודעים היטב לומר שללא משכנתא פשוט אין להם סיכוי להגיע לדירה שעליה הם חולמים מזה שנים. לכן, אם זה נשמע לכם מוכר, אתם בוודאי רוצים לדעת דבר או שניים על התהליך הזה. חשוב שתבינו: זה אומנם לא תהליך פשוט וזה לוקח זמן, אך היום התחום הזה נגיש יותר מאשר בעבר. ראשית, תוכלו לפנות אל יועץ משכנתאות ולהיעזר בו, ושנית, גם במדריך שמובא גם לפניכם תוכלו למצוא אינפורמציה משמעותית לגבי הנושא.

 

אישור עקרוני למשכנתא

בעבר אומנם השלב הזה לא היה קיים, אך בפועל, זה אחד מהשלבים החשובים ביותר בתהליך של לקיחת משכנתא. למעשה, האישור העקרוני הוא מסמך שכולל את הסכום של המשכנתא שביקשתם וגם את תנאי הבנק. האישור הזה יתקבל על סמך מספר דברים: ההצהרות שלכם וכל הפרטים הפיננסיים שאתם מוסרים לבנק לצורך קבלת האישור העקרוני. חשוב לדעת שברוב המקרים האישור הזה הוא לזמן מוגבל, כלומר, יש לכם לרוב 24 ימים להתקדם לשלב הבא.

 

בחירת בנק למשכנתאות

 השלב הבא שאתם צריכים לעבור בדרך לקבלת ההלוואה הגדולה הדרושה לכם, הוא כמובן לבדוק את הנושא של בנקים למשכנתאות ולהחליט מאיזה בנק אתם רוצים לקחת את ההלוואה. בניגוד למה שהיה קיים בעבר, היום אנחנו רואים שיש הרבה מאוד אפשרויות בתחום הזה ולכן נשאלת השאלה – באיזה בנק כדאי לבחור? חשוב לברר לא מעט פרטים לגבי בנקים למשכנתאות שיכולים להיות רלוונטיים עבורכם. למשל, האם זה בנק גדול ובעל וותק? והאם זה בנק שיכול להציע לכם מסלולים שונים בדרך למשכנתא? אל תשכחו שאת המשכנתא שאתם לוקחים אתם גם חייבים להחזיר. לכן חשב מאוד לעשות הכול כדי לוודא שאתם בוחרים בנק שייתן לכם תנאים טובים להלוואה.

 

פתיחת תיק משכנתא והצגת המסמכים והביטחונות הנדרשים

 השלב הנוסף שצריך יהיה לעבור, הוא כמובן השלב של פתיחת התיק שלכם והצגת כל המסמכים שהבנק מבקש. מדובר כאן על שתי פעולות שונות שצריך לבצע. ראשית, עליכם לחתום על תנאי ההלוואה. שנית, עליכם להציג את כל מהמסכים הרלוונטיים, כמו למשל: אישור על הכנסות וכדומה. בימינו אי אפשר, כמובן, גם לקבל משכנתא בלי ביטוחים שונים ולכן בשלב הזה חשוב לתת את הדעת על כל הפרטים האלה.

 

קבלת כספי המשכנתא – איך מקבלים את הכסף של המשכנתא?

 בסופו של דבר, כל מי שחותם על הלוואת משכנתא עושה זאת כדי לראות את הכסף בחשבון שלו. כדי לדעת שעכשיו, כשהכסף הועבר לחשבון, אנחנו יכולים להעביר אותו הלאה ולקנות דירה. לכן נשאלת עוד שאלה טבעית: איך מקבלים את הכסף? חשוב להבין שכל אותם בנקים למשכנתאות ידרשו מכם, ובצדק, לעשות גם ביטוחים שונים. אם לא תציגו לבנק חתימה על ביטוח חיים למשכנתא ועל ביטוח מבנה, לא תקבלו את הכסף שביקשתם. אחרי שהבנק יאמת את כל המסמכים, ואחרי שהכול יהיה חתום ומסודר, תוכלו לקבל את הכסף, להעביר אותו למוכר וכך למעשה לקנות דירה. אומנם אין ויכוח על כך שלקחת משכנתא זה עניין רציני ולא פשוט, אך בפועל, אתם לא צריכים לעשות את זה לבד. בדיוק בשביל זה יש אנשי מקצוע מובילים שיוכלו לתת לכם שירותי ייעוץ משכנתאות. בעזרת יועץ משכנתאות מוביל תוכלו לבחור את המסלול הנכון לכם ומהר מאוד תהיו כבר אחרי כל התהליך ועם הכסף בחשבונכם.

 

 

 

 

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות