מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » שאלות ותשובות לגבי משכנתא – מחזור משכנתא

שאלות ותשובות לגבי משכנתא – מחזור משכנתא

למי מיועד מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא מיועד למי שמעוניינים לקצר את לשנות את פריסת התשלום שלהם. כמו כן, עבור מי שמרגישים או מוצאים שהם משלמים ריבית גבוה מדי על המשכנתא שקיבלו מהבנק. בנוסף, יש אפשרות למחזר משכנתא גם למי שחייו עברו טלטלה מבחינה כלכלית והוא מעוניין להתאים את המשכנתא לשינויים החדשים שחלו בחייו. מחזור משכנתא הוא אם כן האפשרות להעביר אתכם מהמסלול שבו בחרתם לשלם את המשכנתא, דהיינו הריבית והתשלומים שקבעתם, למסלול אחר. ובכך בעצם לגרום לשינוי בריבית ובאופי התשלומים.

מה המשמעות של מחזור משכנתא?

כשמדברים על מחזור משכנתא המשמעות היא למעשה לקיחת משכנתא חדשה בתנאים מועדפים במקומה של המשכנתא הישנה שלכם. אתם למעשה מחזירים את המשכנתא הישנה וסוגרים את ההלוואה הקודמת ובמקומה מקבלים משכנתא חדשה בתנאים אחרים שהם קרוב לוודאי הרבה יותר נכונים עבורכם במצבכם הנוכחי. כמובן שמומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתא כדי למצוא את המסלול הטוב ביותר והמשתלם ביותר עבורכם. במידה ונתקלתם בקשיים כלכליים קחו בחשבון שניתן כמובן גם במקרים מסויימים להגדיל את המשכנתא שלכם על ידי הוספת סכום מסויים למשכנתא הקיימת ובכך להזרים לחשבון הבנק שלכם כסף מיידי ללא צורך בהלוואה נוספת. כמובן שמומלץ לשקול את כל ההיבטים הכלכליים שנובעים מצעד כזה כולל כל העמלות והריביות שתשלמו, כך שהתועלת תהיה גבוה יותר מאשר העלות.

מתי כדאי לבצע מחזור משכנתא?

כאשר המשכנתא שלכם עומדת על מעל למאה אלף שקל והריבית שלכם היא מעל 5% וטווח המשכנתא שלכם הוא ליותר מעשר השנים הקרובות, הרי שאלו נקודות פתיחה משמעותיות שבעקבותיהם מומלץ לבצע מיחזור משכנתא. במקרה הזה, תוכלו לקבל ריביות נמוכות יותר ופריסת התשלומים תהיה נוחה יותר עבורכם, ותקלו על מצבכם.  

מה חשוב לדעת כשבאים לערוך מחזור משכנתא?

כשבאים לערוך מחזור משכנתא חשוב לדעת מהם תנאי השוק, דהיינו גובה שער הדולר, המדד וכדומה. כמובן נקודה חשובה לא פחות היא לדעת מה צפוי לנו מבחינת גובה ההכנסה העתידית שלנו. לכן רצוי להתחשב במרכיב הזה בעיקר כי הוא יכול לסייע לנו להבין אם נוכל לעמוד בתנאים החדשים. כמובן שמפעם לפעם כדאי לבדוק את מסלולי המשכנתאות של הבנקים השונים ולבדוק אם אכן אתם נמצאים במסלול הנכון והמיטבי עבורכם. במידה ותהיו מעוניינם לעבור מהבנק שלכם לבנק אחר, כל שעליכם לעשות הוא לשלם עמלת פירעות מסויימת. שימוש בשירותי ייעוץ פרטיים יכול להקל עליכם לבחון את המסלולים השונים המוצעים לכם ולסייע לכם להחליט לאן כדאי לכם להעביר את המשכנתא שלכם.

האם זה משתלם לבצע מחזור משכנתא?

מאחר והחיים הם דינמיים ולא תמיד צפויים סביר להניח שהחלטה שלקחתם לפני עשור לא ממש תתאים לכם היום. בנוסף, העולם הפיננסי משתנה באופן תדיר ותנאי השוק שלו מתעדכנים חדשות לבקרים. לכן, כשמדובר בתחום המשכנתאות שינויים וחידושים צצים לעיתים קרובות וכך גם מסלולי משכנתא חדשים. הערכות שונות מדברות על מצב שבו מחזור משכנתא מביא לחיסכון של אלפי שקלים בשנה. אולם, הכל תלוי במסלול שבו אתם נמצאים, בריבית שלו ובריבית שאתם עתידים לקבל במשכנתא החדשה והממוחזרת שלכם.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות