מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » קבלת החלטה על מחזור משכנתא

קבלת החלטה על מחזור משכנתא

   כאשר לקחנו משכנתא, לפני שנה, שנתיים עשור או שתיים. סביר להניח שמצבנו כיום הוא לא אותו דבר,לטוב ולרע. נולדו עוד ילדים, ההוצאות גדלו, או שההכנסות גדלו בצורה ניכרת, או שקיבלנו ירושה גדולה, או שסתם אנו יכולים לעלות את גודל המשכנתא עקב תכנון לא נכון מלכתחילה. במקרים אלו כדאי לנו לשקול מחזור משכנתא.

   כאמור חיינו מלאי שינויים וצרכים וכך גם חשבוננו, לכן אל תהססו לשקול מחדש את תנאי המשכנתא ולמחזרה.

   במדינה בה נגזרות עלינו גזרות חדשות לבקרים, תשלומי המשכנתא הופכים להוצאה בעייתית, סכומים אשר שילמנו לפני שנה כיום יהוו מכשול כביר על מסלול חיינו. רמת הריבית המשתנה ריבוי מסלולי משכנתאות, תחרות הולכת וגוברת בין הבנקים, משוואות אלו יוצרות לנו, בעלי המשכנתאות יכולת לחסוך המון כסף בעזרת מחזור המשכנתא.

   כל בעל משכנתא צריך לבדוק את תנאי המשכנתא שלו ולמצוא כי לקח על עצמו את התנאים הנכונים והמתאימים לו, הסלוגן (הנכון יש להגיד) של הבנק הלאומי למשכנתאות אומר: "משכנתא לא לוקחים, משכנתא מתכננים". על ידי תכנון וניהול נכון של המשכנתא נוכל לחסוך אלפי ומאות אלפי שקלים. נבדוק כל הזמן את הריביות ועלויות ההצמדה במשכנתא שלנו והאם כדאי לנו להמשיכה בתנאים אלו.

   חשוב לדעת כי הבנק מבחינתו לא יחתור למחזור משכנתא ואפילו לא ייעץ לנו על כך וסיבותיו עימו. לכן נתאים את המשכנתא שלנו לתנאי השוק הנוכחיים ובהתאם לייכולתנו.

   להלן כמה תנאים לקבלת החלטה על מחזור

-נבדוק אם הריבית ירדה מזמן לקיחת המשכנתא, ואם כן קיים מצב שבו תנאי השוק נוחים יותר כיום ונבחן את אופציית המחזור.

-נבדוק את הכנסותיינו כיום בהשוואה לתקופת לקיחת המשכנתא. במידה והשינוי ניכר , הכנסה גדולה יותר או קטנה יותר, נשקול ברצינות מחזור.

   חשוב לציין כי לקיחת משכנתא מבנק מסויים איננה חתונה קתולית, ואנו יכולים לעבור לאיזה בנק שנרצה, לכן אם הגענו למסקנה שאנו צריכים מחזור למשכנתא נבדוק תנאי משכנתא בכל הבנקים ונבצע סקר שוק כולל ומקיף.

   יש לקחת בחשבון שייתכן ותהיינה עוד הוצאות הכרוכות במחזור כגון: עלויות שמאי, אגרות טאבו, פתיחת תיק, נוטריון וכו'.

   לסיכום קיימות כמה סיסמאות לגבי מחזור המשכנתא אל נא תשכחו שכל מקרה לגופו, וכל משכנתא רק בעליה יכול לדעת אם מתאימה לו או שלא, לכן תירוצים כמו "כל הריבית שולמה" לא תמיד תופסים היות שלקחתם את המשכנתא בתקופה מסויימת ושוק בינתיים התקדם והשתנה, או "אם תמחזרו תספגו קנס גבוה מאוד" אל נא תסתנוורו עצות כאלו אמורות להדליק נורה אדומה בעיקר אם באו מפיו של פקיד למשכנתאות מהבנק בו אתם לקוחות, כנראה שתנאי המשכנתא מתאימים לבנק והרבה פחות לכם, יש לשקול מחזור המשכנתא אף על פי הקנסות, תוך שיקלולם כמובן.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות