מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » סוגי הבנקים למשכנתאות- פועלים, לאומי, מזרחי, דיסקונט ומה מייחד כל אחד

סוגי הבנקים למשכנתאות- פועלים, לאומי, מזרחי, דיסקונט ומה מייחד כל אחד

הלכנו לבדוק את סוגי הבנקים למשכנתאות– פועלים, לאומי, מזרחי, דיסקונט ומה מייחד אותם. הנה בקצרה הרשימה של כל הבנקים שיכולים להציע לכם משכנתא והסבר קצר לגבי כל אחד מהם.

בנק מזרחי טפחות

זהו בנק המשכנתאות הגדול ביותר בארץ שנתח השוק שלו מוערך בכ- 40% מהשוק. הבנק הזה, בשל גודלו היחסי שנובע משילוב היסטורי בין שני בנקים בעבר (טפחות והמזרחי), פונה אל קהל יעד רחב מאוד. למעשה כמעט לכל סוגי הלקוחות,גם אם אינם לקוחות ישירים של הבנק.

רמת הריביות שמוצגת ללקוחות יכול להיות שונה מלקוח ללקוח. במידה ופותחים חשבון בנק מקבלים הטבות מיוחדות. ניתן לפנות לבנק באמצעות הטלפון או אתר האינטרנט ואז יועצי המשכנתאות של הבנק ישובו אליכם.

בנק הפועלים למשכנתאות

כשמסתכלים על סוגי הבנקים למשכנתאות- פועלים, לאומי, מזרחי, דיסקונט ומה מייחד אותם, מוצאים כי אין בהכרח תיאום בין גודל הבנק לבין היכולות שלו בתחום המשכנתאות. הדוגמה הבולטת לכך היא העובדה כי בנק הפועלים שנחשב לבנק המוביל במשק, מהווה רק את הבנק השלישי בגודלו בתחום המשכנתאות. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה בעובדה שהבנק הזה מעדיף לתת ללקוחותיו הצעות, על פני לקוחות של בנקים אחרים, למרות שייתכן שינוי במגמה.

ואכן לקוחות בנק הפועלים זוכים לקבל ריביות נמוכות ואטרקטיביות, אולם גם לקוחות בנקים אחרים יכולים לנסות ולהצליח לקבל ריבית סבירות.

בנק לאומי למשכנתאות

זהו הבנק השני בגודלו בשוק המשכנתאות. כעת הוא נמצא בתוך הבנק הכללי, למרות שבעבר היה ממש נפרד ממנו עם הנהלה ומערך משלו. קהל היעד המועדף הוא זה המנהל את העו"ש שלו בבנק, אבל הוא בהחלט מאפשר קבלת משכנתאות גם ללקוחות שאינם לקוחות ישירים שלו.

לגבי הריבית, ברור שלקוחות הבנק זוכים לקבלת ריביות נמוכות, בעוד לקוחות של בנקים אחרים מקבלים ריביות בינוניות עד גבוהות. אולם פתיחת חשבון בבנק אינה מזכה בהטבה קונקרטית במשכנתא.

בנק דיסקונט למשכנתאות

בין סוגי הבנקים למשכנתאות- פועלים, לאומי, מזרחי, דיסקונט ומה מייחד אותם ניתן למצוא את הבנק הזה שהוא הרביעי בגודלו בשוק הזה . הוא יחסית קטן אך בעל פריסה ארצית רחבה, אם כי בתחום המשכתנאות הרבה פחות, מה שמשפיע על המקצועיות שלו ועל זמני התגובה. לפותחים חשבון בבנק יש הטבות וכן הריבית עבור לקוחות הבנק היא נמוכה יותר מזו שיקבלו לקוחות של בנקים אחרים.

הבנק הבינלאומי למשכנתאות

הבנק מתרכז בעיקר בלקוחות הבנק שלו ושל בנק "אוצר החייל". אלו יזכו להצעות טובות בתחום המשכנתא.

בנק אגוד משכנתאות

בנק המכוון ללקוחותיו בלבד מתוך רצון לשמר אותם. מאוד קשה לקבל שם אישור מהיר למשכנתא ומאוד קשה ללקוח מבחוץ לנהל מולם תהליך ארוך.

בנק ירושלים למשכנתאות

בנק מאוד ותיק אך מאוד נישתי שנתח השוק שלו הוא אפסי. ייחודיותו באישורן של משכנתאות מורכבות יחסית. לכן לקוחות כל הבנקים הניתקלים בבעיה לקבלת אישור בבנקים אחרים יקבלו כאן אישור ומשכנתא עם בריביות גבוהות יחסית. ללא קשר אם יש לכם חשבון בבנק או לא, רמת הריביות הגבוהה נובעת מהסיכון שקיים בעת אישור משכנתאות מורכבות.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות