מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים

רכישת דירה היא ללא ספק אחד הרגעים המאושרים בחיי כל אחד ואחת מאיתנו. הדרך לדירה בישראל עוברת ברוב המקרים בנטילת משכנתא מהבנקים למשכנתאות הפועלים בארץ. שוק המשכנתאות בארץ כולל מגוון סוגי הלוואות לצרכי מימון רכישת דירה, רכישת מגרש למטרות הקמת בית, או לחילופין, הלוואות לצרכי שיפוץ מבנה מגורים קיים. הלוואות משכנתא נמצאות תחת פיקוח של בנק ישראל והממונה על הבנקים, וכל זאת, מתוך מטרה לשמור על יציבות הכלכלה בישראל.

בנוסף, מדינת ישראל מעניקה מגוון נרחב של תמריצים לאוכלוסיות מסוימות הזכאים לדיור בתנאים מועדפים ובמתן הלוואות מועדפות. מסלולי משכנתא לזכאים נקבעים על פי מספר קריטריונים אותם קבעו משרד השיכון והבינוי ומשרד האוצר.

קריטריונים אלו כוללים בין היתר את קבוצות האוכלוסייה הבאות:

  • מחוסרי דיור- זוג, יחיד או משפחה שלא היה להם מעולם זכויות כלשהן בדירת מגורים.
  • משפחות חדש הוריות
  • זוגות צעירים
  • עולים חדשים

כמו כן, משכנתא לזכאים מורכבת מנקודות זכאות הנצברות על פי הקריטריונים הנ"ל, וקריטריונים נוספים, כגון: שירות צבאי, אזורי מגורים בעלי עדיפות לאומיים, גיל מבקשי הזכאות, מצב משפחתי, מספר אחים ואחיות, וותק שנות הנישואין, גילאי הילדים, וקריטריונים נוספים הנקבעים מעת לעת על ידי נציגי משרד האוצר ונציגי משרד השיכון והבינוי.

משכנתא לזכאים יכול לקבל כל אחד ואחת מכם העומד בקריטריונים השונים, ובהתאם למספר נקודות הזכאות שצבר לרשותו. ההלוואה מוענקת מכספי הסיוע הממשלתי המתוקצב מתוך תקציב הממשלה השנתי, ולכן הוא מתעדכן מעת לעת. את מסגרת ההלוואה ותנאיה אתם מקבלים באמצעות סניפי הבנקים השונים למשכנתאות, כאשר עומדים לרשותכם מספר מסלולי משכנתא לזכאים, הכוללים בין היתר:

הלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן (הלוואה לתקופת זמן של 25 שנה ויותר בריבית קבועה).

הלוואה בריבית קבועה בשיעור ריבית השוק.

הלוואות לצרכי מגורים באזורי עדיפות לאומית –הלוואה מועדפת המוענקת לאזרחים המעוניינים לגור באזורי עדיפות לאומית המוגדרים ככאלו על ידי ממשלת ישראל.

ועוד.

הנפקת תעודת זכאות

על מנת לבדוק את התאמתכם למסלולי משכנתא לזכאים, עומדת לרשותכם מערכת ממוחשבת באתר האינטרנט של משרד השיכון והבינוי. כמו כן, תוכלו לגשת אל סניפי הבנקים השונים למשכנתאות ולברר בנוגע להתאמתכם למסלולי הזכאות השונים.

משרד השיכון והבינוי הינו הגוף הרשמי והבלעדי המנפיק תעודות זכאות, והוא ראשי לקבוע את הקריטריונים ולעדכנם מעת לעת. תוקף תעודת הזכאות הינו לשנה אחת בלבד, שלאחריה תדרשו להנפיקה מחדש. ברוב המקרים, הבנקים למשכנתאות יסייעו לכם לקבל את תנאי משכנתא לזכאים, גם במידה ותוקף התעודה פג, וזאת במידה והינכם עומדים בכל הקריטריונים המופיעים בה.

מימוש זכאות התעודה מתאפשרת בכל אחד מהבנקים השונים למשכנתאות, דבר המאפשר לכם לבחון היטב את תנאי ההלוואה במספר בנקים במקביל, מבלי להתחייב ומבלי לשלם הוצאות טרחה שונות כנגד הנפקת התעודה.

משכנתא לזכאים היא למעשה תכנית ממשלתית רחבת היקף הפועלת למען כלכלה צודקת ושוויונית בישראל. התפיסה הכלכלית של כל ממשלות ישראל היא לאפשר לכל אזרח ואזרח במדינה זכות בסיסית לרכישת דירה משלו.

משכנתא לזכאים ניתנת למימוש גם לצרכי רכישת דירה יד שנייה, גם לצרכי רכישת בית חדש מקבלן, גם לצרכי רכישת מגרש לבניית מבנה מגורים, וגם לצרכי שיפוץ מבנה מגורים. מסלולי ההלוואה ותנאיה הנוחים מאפשרים לכם להתחייב לתקופות זמן משתנות בהתאם לתנאי ההלוואה, וכל זאת מתוך התאמה חופפת למצבכם הכלכלי ויכולות ההחזר השוטפות שלכם.

אז אם גם אתם עומדים בחלק מהקריטריונים הנ"ל, זה הזמן לבדוק את זכאותכם למשכנתא מכספי הסיוע של המדינה, ולהתקדם לצעד הבא בחיים: רכישת בית בישראל!

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות