מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » משכנתאות לזוגות צעירים- מדוע משתלם לזוגות צעירים לקחת משכנתא?

משכנתאות לזוגות צעירים- מדוע משתלם לזוגות צעירים לקחת משכנתא?

אם אתם זוג צעיר המחפש לרכוש דירה הרי כשתגיעו לשלב רכישת הדירה אתם מגלים כי מדובר בתהליך מחושב מאוד שתלוי בלא מעט פרמטרים. בסופו של דבר תגלו כי מדובר בסכום ההלוואה גדול ביותר שאתם יכולים להתחייב אליו בימי חייכם, ולטווח הרחוק ביותר. כדי להתחיל בתהליך של קבלת משכנתאות לזוגות צעירים, לא מספיק איפוא להגיע אל סניף הבנק. אבל זהו בהחלט הצעד הראשוני שעליכם לעשות כדי לרכוש דירה משלכם. במיוחד בשבילכם הנה כמה עוד פרטים שיהיה עליכם להתייחס אליהם.

כמה עולה דירה חדשה?

בחישוב פשוט יאמרו לכם כי רכישת דירה בישראל עולה בממוצע כ-200 משכורות. יש בכך בהחלט אלמנט מרתיע בהתחשב בעובדה שכולנו מבינים כי מלבד תשלום המשכנתא נצטרך גם לשלם על לא מעט דברים נוספים בחיי היום יום שלנו. אם קיבלתם כאן רגליים קרות וחשבתם לוותר תנו לנו לשכנע אתכם שלמרות הקושי הזה, עדיין התהליך אפשרי וניתן לביצוע.

לפני שתפנו לרכוש דירה רצוי מאוד להיות מחושבים ולהבין מהי המטרה שלשמה אתם מעוניינים לרכוש את הדירה שלכם. רוב הזוגות הצעירים שמבקשים משכנתאות לזוגות צעירים מעוניינים לרכוש דירה למגורים. במקרה הזה כדאי לכם לבדוק אם הדירה שבחרתם בה עונה על צרכיכם. האם היא תואמת את המיקום שלה מבחינת מקומות העבודה שלכם, האם בסביבתה קיימים מוסדות חינוך שמתאימים לגילאי הילדים שלכם, או לילדיכם העתידיים וכדומה. לבסוף, אנו מגיעים כמובן לנושא התקציב, וההחלטה שלכם היא האם הדירה הזו אכן אפשרית עבורכם במסגרת התקציב שלכם.

משכנתאות לזוגות צעירים – למה זה משתלם

עליכם לזכור שגם אם יש לכם מימון עצמי משלכם, עדיין יכול להיות שיהיה כדאי לכם לקחת משכנתא. קחו בחשבון שזוהי דירתכם הראשונה והיחידה בשלב זה. לכן, רב הסיכוי שתוכלו לקבל עד 75% מימון מהבנק באמצעות משכנתא, כאשר שאר ה- 25% יגיעו מההון העצמי שלכם. כמובן שככל שיהיה לכם יותר הון עצמי כך שיעור המימון שתצטרכו מצד הבנק יהיה נמוך יותר, והדבר ישפיע מאוד על גובה הריבית שתצטרכו לשלם.

לאחר שמצאתם את הדירה המבוקשת ובדקתם אם היא עונה על הצרכים שלכם, ווידאתם את גובה ההון העצמי שעומד לרשותכם, ואתם יודעים בדיוק כמה משכנתא אתם צריכים לקחת. מומלץ מאוד לפנות לבנק. אבל לא רק לבנק אחד אלא נסו לבדוק ולהשוות מול מספר בנקים שונים את ההצעות שינתנו לכם. זיכרו שלקיחת משכנתא יכולה להעשות גם דרך בנק שאינכם לקוחותיו. בין הבנקים השונים קיימים בהחלט הבדלים משמעותיים במתן תנאים למשכנתא ומומלץ להתעכב על העניין ולבדוק אותו עד תום.

להחליט מהי המשכנתא המתאימה לכם

לאחר שכבר קיבלתם את כל ההצעות מהבנקים השונים, אתם יכולים לפנות לשלב קבלת ההחלטה, זו מתחלקת לשניים. החלק הראשון – עם איזה בנק אתם ממשיכים. והחלק השני, הוא גובה הסכום שעליו אתם מעוניינים להתמשכן.

לאחר קבלת אישור עקרוני מהבנק התקף לתקופה מצומצמת. מדובר באישור עקרוני אותו ניתן לקבל ממספר בנקים בד בבד, והוא אינו מחייב אתכם. האישור כולל את פרטי לוקחי המשכנתא, פרטים של הנכס, גובה ההלוואה וכן אורך הזמן שבו תינתן ההלוואה.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות