מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » מיחזור משכנתא והחשיבות בהשוואת משכנתאות לנוטלים משכנתא

מיחזור משכנתא והחשיבות בהשוואת משכנתאות לנוטלים משכנתא

תשלום משכנתא עבור בית מהווה אבן דרך חשובה, בדרך שלכם לעצמאות כלכלית ורכישת הון עצמי. אבל בואו נודה על האמת, משמעותה היא שלמשך 15 עד 20 השנים הבאות ויותר אתם למעשה מצליחים להגביל את פוטנציאל הצמיחה של הכספים האישיים שלכם. אז מה תוכלו לעשות כנגד זה אתם שואלים, והתשובה היא מיחזור משכנתא. הנה כמה מילים על היתרונות של המיחזור, כמו גם על חסרונותיו, יחד עם החשיבות של השוואת משכנתאות.

מיחזור משכנתא – לא לעשירים בלבד

אם ראיתם חברים שלכם רוכשים דירה בדיוק באותו הזמן שאתם עשיתם זאת, ולמרות העובדה שהדירה שלהם עלתה לפחות כמו שלכם, הם עדיין מצליחים לסוע לחו"ל, לרכוש מכונית יותר גדולה או אפילו לשפץ את הדירה שלהם, בזמן שאתם מתקשים להתמודד עם תשלומי המשכנתא – תנו לנו להרגיע אתכם – הם לא בהכרח יותר עשירים מכם. אבל, יש מצב שהם גילו את הסוד הידוע של מיחזור משכנתא.

מה המשמעות בעצם? ובכן, כשממחזרים משכנתא למעשה לוקחים משכנתא חדשה המתאימה לתנאים החדשים בחייכם. מאחר והחיים דינמיים וחשופים לשינויים שונים, חלקם טובים וחלקם פחות, כדאי לשקול מפעם לפעם את השינוי במשכנתא במסגרת מיחזור משכנתא.

במקרה כזה כדאי לחשוב על שינוי הרכב מסלולי ההלוואה, או אולי להתדיין על תנאי ההלוואה. קחו בחשבון שלעיתים חל שינוי בריביות שניתנות מטעם הבנק, או במועד השינוי שלהם. גם שיטת ההחזר יכולה להשתנות וכמובן אורך תקופת ההלוואה. כלומר, אם חשבתם שבתוך עשרים שנה תצליחו להתמודד עם סכום מסויים גיליתם שלמעשה עכשיו, אולי בשל הגידול במשפחה, מתאים לכם לשלם את התשלומים לעשרים וחמש שנים. בנוסף, גובה המשכנתא שלכם יכול להשתנות, כלומר תוכלו בעצם להגדיל את הסכום ההלוואה. אלא שכדאי לזכור שכאשר פורשים את ההלוואה לשנים נוספות, אומנם התשלומים החודשיים קטנים, אך סך כל התשלומים עולה.

כדאי כמובן לתכנן מראש את המשכנתא שאתם מתכוונים לקחת, עם התייחסות לכל השינויים שעתידים להתרחש בחייכם. לוודא שההחזרים הכספיים שלכם יהיו עד כשליש מההכנסה הפנויה שלכם. וכאשר אתם מבקשים להוסיף לסכום המשכנתא במסגרת מיחזור משכנתא כדאי להקטין את אחוז המימון. דהיינו את אחוז ההלוואות שניתנו כנגד הנכס, ובכך להוזיל את ההלוואות שאתם מתכננים.

למה חשוב לבצע השוואת משכנתאות

לפני שאתם מחליטים על איזו משכנתא ללכת, חשוב לעשות קצת שופינג ולהשוות בין מספר הצעות. כן גם כאן ההשוואה חשובה בכדי לקבל את העסקה הטובה ביותר שכמובן בסופו של דבר תחסוך לכם כסף.

כדאי שתדעו כי למשכנתא קיימים משתנים רבים הקובעים את טיבה. מושגים כמו החזר התחלתי, החזר מקסימלי משוער, ריבית ממוצעת, משך חייה ועוד. לכן, מומלץ לשקול את סוג המשכנתא שאתם מעוניינים לקחת. השוואת משכנתאות תסייע לבחור את המשכנתא הנכונה ותמנע מכם לפול קורבן למוניפולציות שונות, שביניהן ניתן לדבר על העברה בין מסלולים של הלוואות קבועות למשתנות, אמצעי אשר מגדיל את הסיכון שתיקחו במשכנתא הזו, ושעלול לחשוף אתכם לתנודות השונות בשוק. כך גם הארכת מועדי ההלואה שאולי יקטין את ההחזר החודשי, אך יכבול אתכם לשנים נוספות .

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות