מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » מה זו משכנתא הפוכה?

מה זו משכנתא הפוכה?

כשחושבים על משכנתא לרוב האסוציאציה היא של זוג צעיר המתחיל את חייו, או לפחות מי שמנסה להטיב את תנאי המגורים שלו. מעטים חושבים על משכנתא לאנשים מבוגרים יותר. אבל, יש כזו. קוראים לה משכנתא הפוכה. מה זו משכנתא הפוכה? באיזה גודל של הלוואה מדובר, ובאילו בנקים היא ניתנת ובתכל"ס האם הז משתלם. הנה כל התשובות לפניכם.

מה זו משכנתא הפוכה?

כשמדברים על משכנתא הפוכה למעשה מתכוונים למשכנתא לכל מטרה שהיא. אולם ההבדל היחידי כאן הוא שאין מדובר בהחזרים חודשיים. איך תשאלו? ובכן, אם אתם מעלה לגיל 60 אתם יכולים למשכן את הבית שלכם, בתקווה שהוא לא ממושכן כבר לבנק אחר, ולקבל סכום כסף מסויים בעבורו.

מדובר על מימון שהוא כ- 30 עד 50 אחוז משווי הנכס. ככל שהלווה מבוגר יותר הוא יוכל לקבל מימון גדול יותר. את ההחזר של ההלוואה לא מבצעים מדי חודש אלא פשוט צוברים את החוב ומשלמים אותו כאשר הלווה הולך לעולמו.

לכמה זמן ההלוואה ואיך מחזירים את התשלום

אז אם שאלתם את עצמכם מה זו משכנתא הפוכה, הרי שלמעשה הכוונה היא להלוואה הניתנת לכל החיים, עד לרגע שהלווים הולכים לעולמם. ואז ניתנת ליורשי הלווים שתי אופציות. הראשונה, לסגור את החוב באמצעות מכירת הדירה, או אפשרות שניה היא לעבור למסלול של משכנתא רגיל בבנק רגיל. במקרה הזה יוכלו  היורשים למחזר את המשכנתא ולדאוג להטבת התנאים.

החזרת התשלום מחייבת מצב שבו כל הלווים הולכים לעולמם. דהיינו אם היו שני בני זוג, שניהם צריכים ללכת לעולמם. אפשרות אחרת להחזרת התשלום היא במצב של מכירת הדירה. אז הכסף מגיע ממכירת הדירה, אם על ידי הלווים או על ידי היורשים. במקרה הזה מופרש סכום החוב מסך כל הסכום של מכירת הדירה.

גובה הריבית במשכנתא הפוכה

גובה הריבית שניתן למשכנתא הפוכה הוא של 5 עד 6 אחוזים בתוספת מדד. זוהי ריבית מאוד גבוהה באופן יחסי, אבל ניתן להבין מדוע. בסופו של דבר אין כאן תחרות של ממש. בנוסף, מדובר בהלוואה לכל מטרה ובמקרה כזה אלו מתומחרות מלכתחילה בריבית גבוהה.

צריך לזכור גם שאין החזרים חודשיים, לכן מי שנותן את ההלוואה למעשה מאפשר צבירה של חוב לזכותו. החוב הזה רק גדל כי מתווסף לו גם מדד. במשכנתא רגילה הסכום לרוב קטן כי אנחנו משלמים החזרים חודשיים וסוגרים חלק מההלוואה מדי חודש בחודשו, וכאן אין מצב כזה.

כמה תוכלו לקבל?

זה נשמע אולי קצת מורבידי לחלקכם אבל כשמדובר במשכנתא הפוכה, ככל שתהיו מבוגרים יותר ההלוואה תהיה גדולה יותר. למה? מהסיבה הפשוטה והיא שנותר לכם פחות זמן לחיות, מה שאומר שהסיכוי לקבל את ההחזר להלוואה גדול יותר. נכון להיום גובה ההלוואה הגבוה ביותר שניתן לקבל עומד על סכום של 1.8 מיליון ש"ח.

למי זה מתאים ולמה?

משכנתא הפוכה משמעה אפשרות לאבד באופן איטי את הדירה שלכם, בסוף ימיכם. לכאורה לא מחשבה נעימה במיוחד. אבל, היא בהחלט יכולה לסייע לאנשים מבוגרים הזקוקים באופן דחוף לכסף, ואשר אינם מסוגלים לעמוד בתשלומי משכנתא חודשיים.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות