מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » מהי זכאות למשכנתא?

מהי זכאות למשכנתא?

קהל יעד עיקרי ודומיננטי בשוק הנדל"ן בישראל זוגות צעירים. לכן חשוב לתכנן בצורה מסודרת ונכונה את המשכנת בכדי שתתאים ללווים, לטווח הקצר ולטווח הארוך. שוק המשכנאות מציע מסלולים שונים ומגוונים.

כזוג צעיר (בתנאי שזו הדירה הראשונה שלכם) יש לכם הקלות. לדוגמא, נדרש מכם להביא הון עצמי של 25% מערך הנכס. במחיר למשתכן, אפשר להביא אפילו רק 10% כהון עצמי. באמצעות הטבה זו, זוג צעיר יכולה להגיע להיקפי מימון גבוהים מהסטנדרט הרגיל. כזוג שרוכש דירה בפעם הראשונה בחייו, תוכלו ברוב המקרים לקבל חלק מהמשכנתא בתנאים מועדפים דרך משרד השיכון, הטבה זו נקראת הלוואת זכאות למשכנתא.

משרד הבינוי והשיכון מציע לזוגות צעירים לקבוצות אוכלוסייה אחרות, זכאות למשכנתא בכדי להקל עליהם במהלך קניית דירה. בנוסף, המשרד מציעים גם מענק מיוחד שיכול להגיע עד 100,000 ש"ח לסיוע ברכישת דירה ראשונה שמיקומה בפריפריה או ביישובים חדשים.

המשכנתא המוצעת, כלומר הלוואת זכאות למשכנתא לעיתים יכולה להיות עדיפה על פני משכנתאות אחרות, זאת ניתן לבחון לפי כמה משתנים. תחילה, הריבית עלייה יותר נמוכה וישנה אפשרות לפרעון מוקדם מהרגיל של המשכנתא ללא צורך בעמלות או קנסות.

מסלול המשכנתא לעיתים קרובות מוצע לקבוצות הזכאות וביניהן ישנם זוגות צעירים המהווים מסלול צמוד למדד מחירי הצרכן, מדד זה משקף את עלויות המחייה בישראל ומדד זה מתעדכן אחת לחודש. על המשכנתא המוצעת יש ריבית קבועה של 3% והיא ניתנת לתקופה של עד 25 שנים.

הזכאות למשכנתא הינה כלי מרכזי עבור זוגות צעירים ושכבות אוכלוסייה נוספות, אבל חשוב לזכור, בנקים למשכנתאות מוכנים להציע מסלולים אטרקטיביים יותר מהמסלול הזכאות בכדי למשוך לקוחות כאלו ואחרים. חשוב להיוועץ במקרים כאלו עם יועץ משכנתאות, אך אם החלטתם לבחון את השוק לבדכם, ההמלצה היא תמיד להשוות ולבחון את כל האופציות המוצעות בשוק המשכנתאות בכדי למצוא את המסלול המתאים ביותר אליכם.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות