מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » מהי הכדאיות סביב משכנתא לרכישת דירה להשקעה?

מהי הכדאיות סביב משכנתא לרכישת דירה להשקעה?

במבט לאחור על העשור האחרון ניתן לראות ללא עוררין את העלייה החדה במחירי הנדל"ן, נתון זה כמובן הביא לעלייה בהשקעות בנדל"ן ודירות מגורים בפרט. נכון להיום רבים אומרים שנדל"ן הוא ההשקעה המשתלמת בשוק, אך מה קורה במידה ולמשקיע אין את הסכום הנדרש לרכישת דירה?

כמובן כאן נכנסת לתמונה המשכנתא, אך חשוב להבין ולדעת את ההבדל בין משכנתא לרכישת דירת מגורים לבין משכנתא לרכישת דירה להשקעה.

קודם כל, חשוב לציין שהמינוף שהבנקים מאפשרים הוא שונה לגמרי בין משכנתא לרכישת דירת מגורים לבין משכנתא לרכישת דירה להשקעה. פרמטר חשוב נוסף שחייבים לקחת בחשבון הוא הריביות, במקרה של דירה להשקעה, הריביות יהיו גבוהות יות ושונות לחלוטין, החישובים שונים כיוון שהבנק לוקח בחשבון גם את הסיכוי להשכיר את הדירה וכמובן באיזה מחיר, ופרמטרים אחרים ישמשו לחישובים והחלטה על אחוזי המימון והריבית.

אם נדבר בפרמטרים נוספים, השקעה בדירה/נכס הינה השקעה מאוד לא נזילה, במידה והחלטת לקחת משכנתא לרכישת דירה להשקעה, יש לקחת בחשבון את האופציה שיהיה קושי להשכיר את הדירה לתקופה מסויימת והנכס יעמוד ריק עם נטל תשלומים.

אך אם בכל זאת קיבלתם החלטה לקחת משכנתא לרכישות דירה להשקעה, ישנם כמה פרמטרים שיש לבחון מראש:

  1. יכולת כלכלית – מומלץ לבחון אם יש ביכולתכם לרכוש בסכום שהוא כפול (לכל היותר) מסכום השקעה הנזיל שיש ברשותכם. כלומר לדוגמא, במידה ויש ברשותכם 500,000 ש"ח להשקעה, הבנק יעניק לכם 50% לכל היותר, כלומר תוכלו לרכוש דירה/נכס במחיר של 500,000 ש"ח.
  2. רצון – כאן מדובר בשאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם, האם אתם מוכנים להתעסקות עם תהליכי הנדל"ן, האם מדובר באופי ההשקעה שחיפשתם. חשוב לבדוק שאכן מדובר בהשקעה שמתאימה לכם, כיוון שמדובר בהשקעה שנפרסת לטווח ארוך וכוללת בין היתר טיפול שוטף בנכס. חשוב לאורך התהליך להיוועץ עם יועץ משכנתאות כיוון שמדובר בפרמטרים רבים.
  3. אטרקטיביות – אם כבר בחרתם לקחת משכנתא ולרכוש דירה להשקעה, חשוב לקחת בחשבון את מיקום הדירה. חשוב לשים לב שהדירה ממוקמת באזור שלא קשה למצוא בו שוכרים וכמובן לקחת בחשבון שהשכר דירה שמקובל לגבות באזור שבחרתם, יהיה דומה לסכום החודשי שתצטרכו לשלם מידי חודש להחזר המשכנתא.
  4. סקר שוק – לאחר שבחנתם ובדקתם את הפרמטרים הקודמים, אפשר להתחיל לבצע סקר שוק בין הבנקים, ללכת לכמה וכמה בנקים ולהשוות בין ההצעות שלהם. כל זאת כיוון שהשיקולים של הבנק סביב מימון דירות להשקעה, שונה לחלוטין ממימון דירות מגורים. חלקם אף יידחו אתכם וחלקם ייתנו לכם הצעות לא אטרקטיביות. מומלץ בין היתר גם לבחון את האפשרות של קבלת מימון מחברת ביטוח עבור דירה להשקעה.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות