מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

רבים מאתנו אינם מומחים בתחום המשכנתאות, אך אין זה אומר, שכעונש על כך אנחנו צריכים לשלם יותר. אם נמצא יועץ משכנתאות אמין ומקצועי, יש סיכוי רב שהוא יסייע לנו לבחור את המשכנתא המתאימה לנו, בתנאים הטובים ביותר, ונוכל לחסוך לא מעט בהחזר החודשי שייגרר אחרינו בעשרות השנים הבאות. יתרה מכך, הניסיון מוכיח שרבים מאוד מתקשים לשלם את ההחזר, נאלצים להיכנס לחובות, שגוררים אחריהם חובות חדשים. אילו בעת לקיחת המשכנתא, רוכשי הדירות הללו היו מסתייעים ביועץ משכנתאות, מצב עניינים עגום זה יכול היה להימנע.

אמינות

יש לא מעט חברות המתמחות בנושא. אך – כפי שאמרנו לעיל – הייעוץ חייב להיות אמין, במשמעות של נטול פניות, כאשר האינטרס של מי שמתיימר להיות יועץ משכנתאות הגון, הוא למצוא עבורנו את העסקה הכדאית ביותר. לדאבון הלב, לא תמיד זה המצב. יש חברות ייעוץ, המשתפות פעולה על בנק או עם ארגון מלווה אחר, ואם נפנה אליהם כדי להסתייע במומחיותם, הן ינתבו אותנו אל התכניות המוצעות על-ידי ארגון זה.

מקצועיות

אין זה מובן מאליו שמאן דהו המציג את עצמו בתור יועץ משכנתאות מומחה, אכן עומד בסטנדרטים גבוהים של מקצועיות. בבואנו לבחור חברת ייעוץ, מומלץ לבדוק מי הם עובדיה, האם מדובר בגוף המעסיק רואי חשבון ועורכי דין מנוסים וטובים. כדאי לשמוע המלצות של לקוחות שנעזרו בחברה ובזכות כך לקחו את המשכנתא המתאימה בתנאים הנוחים.

דרך הפעולה

דרך הפעולה הנבונה היא לעבור במספר בנקים – שניים או שלושה –  ובכל אחד מהם לפתוח תיק משכנתא. שימו לב: פתיחת התיק אינה התחייבות מצדכם לקחת את המשכנתא! בבנק אתם תשוחחו עם יועץ משכנתאות פנימי, ומן הסתם הוא יציג לפניכם רק את תכניות המשכנתא המוצעות על-ידי הבנק המעסיק אותו.

בבנק יבחנו את צרכיכם ומה שווי הדירה שאתם מבקשים לרכוש ויעריכו את יכולתכם להחזיר את הלוואה. כבר בשלב זה תוכלו לקיים משא ומתן עם הבנק לגבי המשכנתא המתוכננת, ובסוף הפגישה תקבלו אישור רשמי של הבנק למסלול המומלץ. אם המשכנתא אינה נלקחת, אישור כזה פג אוטומטית לאחר שלושה חודשים.

את ההצעות הקונקרטיות שקבלתם בבנקים השונים, תוכלו להציג ליועץ המשכנתאות שבחרתם, כדי שיבדוק איך אפשר להקטין את ההחזר החודשי הצפוי. אתם תתבקשו לפרט את דרישותיכם וציפיותיכם, ועל-פי מידע חשוב, כמו תלושי משכורת ותדפיסי עובר ושב, היועץ יכוון אתכם אל עבר האופציות הטובות יותר.

ואולי חשבתם על קריירה?

סיפרנו רבות על החשיבות שבבחירת יועץ משכנתאות נאות. אבל רגע, אולי אתם… מעדיפים להיות יועצי משכנתאות בעצמכם? זו עשויה להיות קריירה משתלמת, ואם מבחינת מבנה האישיות שלכם סוג כזה של עבודה גם יגרום לכם סיפוק – הרי הרווחתם כפליים! וכיוון שכשלושה רבעים של רוכשי הדירות נזקקים למשכנתא, אם תגיעו לרמה גבוהה בתחום, תוכלו להתפרנס יפה מאוד.

קורסים

אז באופן לא מפתיע, קיימים בשוק קורסים ליועצי משכנתאות. אבל לא רק מי שחושב על קריירה בתחום ישמח ללמוד את הנושא, קורס כזה מתאים למגוון של אוכלוסיות. בנוסף למי שרוצה להתפרנס מהיותו יועץ משכנתאות מומחה, לא פעם מוצאים בקורס רוכשי דירות, או אלה שמעוניינים למחזר את המשכנתא, ומודעים לכך, שאם יפעלו נכון, זה ישתלם לכם בעשרות אלפי שקלים. וכמובן, לומדים בקורס גם רוכשי דירות למטרות השכרה ומתווכי נדל"ן.

הסילבוס של קורסים אלה עשויים להכיל נושאים שונים: לימוד לוח סילוקין, האפשרויות להשבחת נכסים, ניתוח עסקאות משכנתא, הכרת שיטות הפעולה של הבנקים והדרכים להתמודדות איתם, מינוף נכסים, מיחזור משכנתא, הטיפול בתושבי חוץ המעוניינים להשקיע בארץ, חכמת ניהול משא ומתן ועוד.

מדריך משכנתא 2022– חשיבותם של יועצי משכנתאות

משכנתא היא ללא ספק בין ההתחייבויות הכלכליות הגבוהות ביותר שתקחו על עצמכם, אם לא הגבוהה ביותר. כשאתם הולכים לבקש משכנתא מהבנק אתם מופגזים בשלל מונחים שלא כולנו "שוחים" בהם בנוחות. לכן, רובנו נעזרים בשירותיהם של יועצי משכנתאות. מהם הנושאים החשובים שיועץ כזה יכול לסייע לנו בהם? ולכמה זמן הוא יעמיד את שרותיו לרשותנו? ומהי התמורה החשובה ביותר שיועץ כזה יכול לתת לנו? 

במה באה לידי ביטוי עזרתו של יועץ המשכנתאות

כאמור, בניית תמהיל משכנתא נכון מחייבת למידה מעמיקה של הלקוח. היא דורשת ירידה לפרטים שונים שבאמצעותם יועץ המשכנתאות יכול להמליץ לכם על תמהיל המשכנתא הנכון עבורכם. מאחר ולא כולנו שולטים בכל רזי ונימי ההצעות השונות והמסלולים השונים, יועץ משכנתאות שינתח את הצרכים שלכם יחד איתכם ויוכל לבנות את התמהיל הנכון עבורכם, יקל מאוד על תהליך לקיחת המשכנתא שהוא תהליך מלחיץ באופן כללי.

בהמשך, יוכל להעמיד היועץ את שירותיו (במידה ותהיו מעוניינים בכך) גם בשלב הביקור בבנקים למשכנתאות כגון פועלים למשכנתאות, לאומי למשכנתאות, בנק איגוד למשכנתאות ובנק מזרחי למשכנתאות. . בעת הדיונים והחתימות בבנק יכול היועץ לסייע לכם לברר ולהיטיב את טיבה של המשכנתא כך שתבחרו את התמהיל הנכון עבורכם. ומבלי להשמיץ אף אחד כמובן, קחו בחשבון שפקידי הבנק אינם בהכרח אלו שיגנו על האינטרסים שלכם, אבל יועצי משכנתאות שאתם שכרתם כן יעשו זאת.

בנוסף, במקרים מסויימים הבנק יכול בעיקרון שלא לאשר את המשכנתא בשל עברו הפיננסי של הלקוח. מה זה אומר? מיעוט בהון העצמי שלו, בעיות אישיות שלו, בעיות בריאותיות וכדומה. תפקידו של יועץ המשכנתאות במקרה זה הוא לשכנע את הבנק שהלקוח אכן מסוגל לקחת משכנתא, ולעמוד בתנאים שהיא מציבה לו. עצם קבלתו של אישור עקרוני מהבנק יכולה להיות משמעותית מאוד כי היא זו שנותנת "אור ירוק" לתחילתו של תהליך המשכנתא. יועץ המשכנתאות יהיה זה שיעבוד כדי להשיג אישור כזה עבורכם.

לכמה זמן יעמידו יועצי משכנתאות את שירותיהם?

ההחלטה לגבי הזמן שאותו אמור יועץ המשכנתאות להקדיש לכם היא למעשה בידיים שלכם, או יותר נכון תלויה בכם, וכמובן בצרכים של התיק שלכם. לקוחות המוגדרים על ידי הבנק כ"בעייתיים" יצטרכו את עזרתם הצמודה של יועצי משכנתאות, בעוד שאחרים בעלי ותק רב יותר בתחום רכישת הדירות, אולי יוכלו להסתפק בפגישה אחת או שתיים.

מדריך משכנתא טוב יאמר לכם שתצטרכו לסכם מול יועץ המשכנתאות כשתשכרו את שירותיו. העצה הטובה ביותר היא לדרוש ממנו להיות שקוף איתכם ולהבהיר מהם השירותים שאתם עתידים לקבל ממנו תמורת שכירת שירותיו, ולכמה זמן אלו יינתנו מבחינת השלבים שעליכם לעבור בתהליך.

מהי התמורה שניתן להפיק משירותיהם של יועצי משכנתאות

שירותיו של יועץ משכנתאות לרוב אינם זולים. אבל בהשוואה למה שתוכלו להפיק מהם, הרי שהם מהווים חיסכון משמעותי עבורכם. משכנתא היא ההלוואה הגבוהה ביותר שככל הנראה תדרשו לה בימי חייכם, והיא גם בעלת הטווח הארוך ביותר. מה שאומר שהשפעתה על חייכם תהיה משמעותית. לכן, יועץ משכנתאות טוב יוכל לדאוג לחיסכון משמעותי עבורכם בכסף, מה שעתיד בסופו של דבר להשפיע באופן ישיר על איכות חייכם.

אולי יעניין אותך גם:

המדריך למשכנתאות> יועצי משכנתאות בתל אביב

המדריך למשכנתאות> יועצי משכנתאות בחיפה

המדריך למשכנתאות> מדוע אנו זקוקים ליועץ משכנתאות?

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות