Home » יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

רבים מאתנו אינם מומחים בתחום המשכנתאות, אך אין זה אומר, שכעונש על כך אנחנו צריכים לשלם יותר. אם נמצא יועץ משכנתאות אמין ומקצועי, יש סיכוי רב שהוא יסייע לנו לבחור את המשכנתא המתאימה לנו, בתנאים הטובים ביותר, ונוכל לחסוך לא מעט בהחזר החודשי שייגרר אחרינו בעשרות השנים הבאות. יתרה מכך, הניסיון מוכיח שרבים מאוד מתקשים לשלם את ההחזר, נאלצים להיכנס לחובות, שגוררים אחריהם חובות חדשים. אילו בעת לקיחת המשכנתא, רוכשי הדירות הללו היו מסתייעים ביועץ משכנתאות, מצב עניינים עגום זה יכול היה להימנע.

אמינות

יש לא מעט חברות המתמחות בנושא. אך – כפי שאמרנו לעיל – הייעוץ חייב להיות אמין, במשמעות של נטול פניות, כאשר האינטרס של מי שמתיימר להיות יועץ משכנתאות הגון, הוא למצוא עבורנו את העסקה הכדאית ביותר. לדאבון הלב, לא תמיד זה המצב. יש חברות ייעוץ, המשתפות פעולה על בנק או עם ארגון מלווה אחר, ואם נפנה אליהם כדי להסתייע במומחיותם, הן ינתבו אותנו אל התכניות המוצעות על-ידי ארגון זה.

מקצועיות

אין זה מובן מאליו שמאן דהו המציג את עצמו בתור יועץ משכנתאות מומחה, אכן עומד בסטנדרטים גבוהים של מקצועיות. בבואנו לבחור חברת ייעוץ, מומלץ לבדוק מי הם עובדיה, האם מדובר בגוף המעסיק רואי חשבון ועורכי דין מנוסים וטובים. כדאי לשמוע המלצות של לקוחות שנעזרו בחברה ובזכות כך לקחו את המשכנתא המתאימה בתנאים הנוחים.

דרך הפעולה

דרך הפעולה הנבונה היא לעבור במספר בנקים – שניים או שלושה –  ובכל אחד מהם לפתוח תיק משכנתא. שימו לב: פתיחת התיק אינה התחייבות מצדכם לקחת את המשכנתא! בבנק אתם תשוחחו עם יועץ משכנתאות פנימי, ומן הסתם הוא יציג לפניכם רק את תכניות המשכנתא המוצעות על-ידי הבנק המעסיק אותו.

בבנק יבחנו את צרכיכם ומה שווי הדירה שאתם מבקשים לרכוש ויעריכו את יכולתכם להחזיר את הלוואה. כבר בשלב זה תוכלו לקיים משא ומתן עם הבנק לגבי המשכנתא המתוכננת, ובסוף הפגישה תקבלו אישור רשמי של הבנק למסלול המומלץ. אם המשכנתא אינה נלקחת, אישור כזה פג אוטומטית לאחר שלושה חודשים.

את ההצעות הקונקרטיות שקבלתם בבנקים השונים, תוכלו להציג ליועץ המשכנתאות שבחרתם, כדי שיבדוק איך אפשר להקטין את ההחזר החודשי הצפוי. אתם תתבקשו לפרט את דרישותיכם וציפיותיכם, ועל-פי מידע חשוב, כמו תלושי משכורת ותדפיסי עובר ושב, היועץ יכוון אתכם אל עבר האופציות הטובות יותר.

ואולי חשבתם על קריירה?

סיפרנו רבות על החשיבות שבבחירת יועץ משכנתאות נאות. אבל רגע, אולי אתם… מעדיפים להיות יועצי משכנתאות בעצמכם? זו עשויה להיות קריירה משתלמת, ואם מבחינת מבנה האישיות שלכם סוג כזה של עבודה גם יגרום לכם סיפוק – הרי הרווחתם כפליים! וכיוון שכשלושה רבעים של רוכשי הדירות נזקקים למשכנתא, אם תגיעו לרמה גבוהה בתחום, תוכלו להתפרנס יפה מאוד.

קורסים

אז באופן לא מפתיע, קיימים בשוק קורסים ליועצי משכנתאות. אבל לא רק מי שחושב על קריירה בתחום ישמח ללמוד את הנושא, קורס כזה מתאים למגוון של אוכלוסיות. בנוסף למי שרוצה להתפרנס מהיותו יועץ משכנתאות מומחה, לא פעם מוצאים בקורס רוכשי דירות, או אלה שמעוניינים למחזר את המשכנתא, ומודעים לכך, שאם יפעלו נכון, זה ישתלם לכם בעשרות אלפי שקלים. וכמובן, לומדים בקורס גם רוכשי דירות למטרות השכרה ומתווכי נדל"ן.

הסילבוס של קורסים אלה עשויים להכיל נושאים שונים: לימוד לוח סילוקין, האפשרויות להשבחת נכסים, ניתוח עסקאות משכנתא, הכרת שיטות הפעולה של הבנקים והדרכים להתמודדות איתם, מינוף נכסים, מיחזור משכנתא, הטיפול בתושבי חוץ המעוניינים להשקיע בארץ, חכמת ניהול משא ומתן ועוד.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות