מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא

כל אחד ואחת מאיתנו חולם על בית משלו, ועבור רבים מאיתנו, הדרך להגשת החלום, עוברת דרך נטילת משכנתא. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי העוסק בהגדרת זכאות למשכנתא, קריטריונים לזכאות והשלבים להוצאת תעודת זכאות.

מהי זכאות למשכנתא?

זכאות למשכנתא היא למעשה קבלת הלוואה מכספי המדינה לצרכי סיוע ברכישת דירה ובית לחיים. ההלוואה מוענקת בתנאים הנקבעים מראש על ידי משרד הבינוי והשיכון, שגם אחראי על הענקת הזכאות לתושבי המדינה. ברוב המקרים, משכנתא לזכאים הינה משכנתא בתנאים נוחים ומועדפים, ובריבית קבועה. ההלוואה במסגרת זכאות למשכנתא מוענקת באמצעות הבנקים השונים למשכנתאות, וזאת על פי מספר נקודות הזכאות של הלווה.

הקריטריונים לקבלת הזכאות

סכומי ותנאי הלוואות המשכנתא נקבעים על פי מה שמוכנה "נקודות זכאות". נקודות אלו נצברות על פי קריטריונים שונים הנקבעים על ידי משרד השיכון והבינוי, משרד האוצר וממשלת ישראל. נקודות זכאות למשכנתא כוללים בין היתר את הפרמטרים הבאים:

גיל, מצב משפחתי, שירות צבאי, עולה חדש, זוגות חסרי דיור, שנות נישואין, מספר ילדים, רווקים מעל גיל 30 ועוד מגוון פרטים אישיים הנקבעים על ידי משרד השיכון מעת לעת. כמו כן, ממשלת ישראל מתמרצת תושבים רבים לרכוש דירה באזורי עדיפות לאומיים. רכישת דירה באזורים אלו מקנה נקודות נוספות במסגרת נקודות זכאות למשכנתא.

בדיקת זכאות כיצד?

באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון ממתינה לכם מערכת ממוחשבת המאפשרת לכם להזין נתונים שונים ולחשב את מספר נקודות הזכאות שלכם. שירות זה יעניק לכם הכוונה ראשונית לצרכי בירור תנאי נטילת ההלוואה לרכישת דירה. בסניפי הבנקים השונים למשכנתאות, ובשלוחות משרד השיכון והבינוי בכל רחבי הארץ, תוכלו למצוא מסמכים שונים המפרטים את כלל הנהלים בדבר נקודות זכאות למשכנתא.

זכאות למשכנתא- האם זו ההלוואה הנוחה ביותר?

רבים מרוכשי הדירות נוטים לחשוב כי נטילת הלוואה במסגרת זכאות למשכנתא היא ההלוואה הטובה והנוחה ביותר, אומנם, בחלק מהמקרים, טענה זו נכונה ואף נחשבת למשתלמת ביותר, אך בחלק אחר מהמקרים, עלולה להתברר כלא נכונה ולא מדויקת.

בדרך כלל הלוואה המוענקת על ידי משרד השיכון והבינוי היא בריבית קבועה של כ-3% וזאת בתוספת מדד. הצעה זו משלמת רק כאשר קיבלתם מהבנקים השונים למשכנתאות הצעה בריבית גבוהה יותר, או לחילופין, בתנאים נוחים פחות. בימים אלו, כאשר הריבית במשק נמוכה יחסית, מומלץ לברר חלופות והצעות שונות לנטילת הלוואה למטרות רכישת דירה. כיום, תוכלו ליהנות ממגוון נרחב של גופים פיננסיים המעניקים לכם הצעות שונות לנטילת המשכנתא.

כל הדרך להוצאת תעודת זכאות למשכנתא

הוצאת תעודת זכאות הינו הליך בירוקרטי המתבצע מול סניפי הבנק בו בחרתם ומול נציגי משרד השיכון והבינוי. בשלב הראשון יהיה עליכם לגשת אל הבנק המלווה את ההליך, ודרכו להציג בקשה מסודרת לזכאות. על מנת להנפיק את הבקשה תדרשו להציג את המסמכים הבאים:

תעודת זהות של מבקשי ההלוואה (כולל ספח מעודכן עם פרטי הזהות של הילדים), אישור בדבר שירות חובה בצבא, או לחילופין, אישור שירות לאומי, תעודת עולה חדש (במידה וביצעתם עלייה בשנים האחרונות), אישורים רפואיים בדבר מצב בריאותי, פרטים מלאים על בני המשפחה הקרובה (אחים ואחיות).

לאחר הצגת המסמכים, יעביר הבנק המלווה את פנייתכם לנציגי משרד השיכון והבינוי. הנפקת התעודה מתבצעת על ידי נציגי המשרד, והיא אמורה להגיע אליכם תוך 14 ימי עסקים מיום הגעת הפנייה למשרדי השיכון והבינוי. במידה ולא נמצאתם זכאים, תוכלו להגיש בקשת ערעור לוועדת הערעורים של משרד השיכון והבינוי.

כיום, עומדים בפניכם מספר שירותי ייעוץ מקצועיים, המאפשרים לכם ליהנות מסל שירותים מקצועי בעת נטילת הלוואות משכנתא. שירותים אלו מוענקים על ידי גופים פרטיים המאוישים על ידי בעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום הפיננסים והמשכנתאות. שירותים אלו יכולים לחסוך לכם מאות שקלים בשנה, ואלפי שקלים בחסכון מצטבר לאורך כל תקופת ההלוואה.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות