מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » הסכנה בלקיחת משכנתאות באופן בלתי מבוקר

הסכנה בלקיחת משכנתאות באופן בלתי מבוקר

כמו לא מעט זוגות צעירים בישראל גם אתם בוודאי חולמים לרכוש דירה. אין ספק כי זוהי ההחלטה החשובה ביותר שתעשו בחייכם, ולרוב כדי לבצע אותה תצטרכו משכנתא על מנת לממן אותה. כלומר, מדובר בהתחייבות כלכלית אולי הכי משמעותית שתקחו במהלך חייכם. מעבר לעולם מושגים שלם שעשוי להיפרש בפניכם, יש גם לא מעט מהמורות בדרך, וגם סכנות. הנה רשימה קצרה המפרטת איזו סכנה בלקיחת משכנתאות אתם עתידים לפגוש בדרך.

אי ידיעה – סכנה מוחשית

כאמור, מדובר בעולם מושגים רחב מאוד שנפתח בפניכם עם לקיחתה של המשכנתא. אם אינכם עוסקים בתחום ואין לכם נגיעה רבה מדי אליו הרי שהפעמים בהם תיתקלו במונחים אלו תהיה חד פעמית עבורכם. המשמעות היא שאין לכם את הידע הדרוש כדי לדעת אם אכן לקחתם את ההלוואה הנכונה והמתאימה עבורכם. התוצאה יכולה לבוא לידי ביטוי בתשלום ריבית מיותרת, גבוהה במיוחד, שבסופו של דבר תתבטא בתשלום של עשרות ומאות אלפי שקלים, ועד למצב של אובדן הנכס לטובתו של הבנק.

איך תתמודדו עם סכנה בלקיחת משכנתאות זו אתם שואלים, ובכן השתדלו לרכוש ידע כדי להבין על מה מדובר, ומומלץ להשתמש בשירותי ייעוץ משכנתא פרטיים שיסייעו לכם לצאת מהסבך.

סכנה בלקיחת משכנתאות – עליה בהחזר החודשי של המשכנתא ל-30 שנה

רבים מאיתנו מרגישים בנוח לקחת משכנתא ולפרוס אותה ל-30 השנים הקרובות. לכאורה, הסדר נוח שמאפשר לכם למתוח את השמיכה עוד קצת. אבל מה יקרה אם ההחזר החודשי שלכם יעלה בעשרות אחוזים מצד אחד, וההכנסה החודשית שלכם תקטן מצד שני? במצב הזה לא תוכלו לפרוש את המשכנתא לשנים נוספות ולהביא להקטנת ההחזר החודשי שלכם.

הפתרון המוצע במצבים אלו הוא לדאוג לחסכון שישתווה לשלושה עד שישה החזרים חודשיים כך שתוכלו להתמודד עם הבעיה על כל צרה שלא תבוא.

שימוש במסלולי ריבית

סכנה בלקיחת משכנתאות נוספת נמצאת במסלולים השונים המוצעים על ידי הבנקים. במסלול הפריים הטומן בחובו יתרונות רבים ניתן למצוא גם לא מעט סכנות. לדוגמה, עליה של אחוז בריבית הפריים תגרום להעלאת ההחזר החודשי שלכם בכ- 10%.

לכן לפני שאתם לוקחים את המסלול הזה בידקו מה יקרה להחזר החודשי שלכם במידה וריבית הפריים אכן תעלה בכמה אחוזים. כך תוכלו להבין מתי עשויה להתפתח בעיה ביכולת ההחזר שלכם. במידה ותפגע יכולת ההחזר שלכם שיקלו לבחון אפשרות למיחזור המשכנתא על ידי בניית תמהיל עם פחות סיכונים עבורכם.

מסלול אחר הוא של ריבית המשתנה בכל חמש שנים. ההמלצה היא בדרך כלל להשתמש במסלול כזה כאשר אתם מעוניינים לסלק את ההלוואה שלכם במהלך חמשת השנים הללו , או בתחנת היציאה. לחילופין, מומלץ לפנות לאפשרות הזו כאשר הריביות במשק גבוהות ואתם צופים סיכוי סביר שבמהלך חמשת השנים הקרובות הן תרדנה, או לחילופין כאשר אתם מעוניינים בהחזר חודשי נמוך למשך התקופה הראשונה של ההלוואה שלכם.

הסכנה האפשרית היא שכאשר מגיעה תחנת היציאה, הריבית מתעדכנת ויכולה לעלות בצורה משמעותית, וההחזר החודשי עשוי לעלות. בידקו היטב אם כן מה יקרה להחזר החודשי שלכם עם עידכון הריבית, ובנו תמהיל הלוואה חדש.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות