מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » הלוואות דיור

הלוואות דיור

הלוואות דיור לכולם!

רכישת דירה היא ללא ספק החלום הישראלי של כל אחד ואחת מאיתנו. הישראלי הממוצע מבצע בין עסקה אחת לשתי עסקאות של רכישת דירה במהלך חייו, כאשר באחת מהן לפחות הוא נעזר בשוק המשכנתאות הנמצא ברשות הבנקים הפועלים בישראל, ונמצא תחת פיקוח של בנק ישראל. שוק המשכנתאות כולל בתוכו מגוון נרחב של הלוואות דיור לצרכי רכישת דירה, רכישת מגרש לצרכי מגורים ומגוון הלוואות דיור המיועדות לביצוע הליכי שיפוץ מבנה מגורים.

ענף הנדל"ן, הנחשב לאחד הענפים המרכזיים ביותר במשק הישראלי, מוביל יחד איתו לצמיחה אדירה בענפי משק רבים, ולכן, כל תחום המשכנתאות ומתן הלוואות דיור נמצא תחת פיקוח קפדני של בנק ישראל, הממונה על הבנקים, משרד האוצר ונגיד בנק ישראל, וזאת על מנת למנוע מצבי משבר בכלכלה המקומית, כפי שהתרחב במשבר המשכנתאות בארצות הברית בשנים האחרונות.

הלוואות דיור- דע את זכויותיך

נטילת הלוואת משכנתא היא ההלוואה הגבוהה ביותר אותה ניתן לקבל מהבנקים המסחריים בישראל. ההלוואה המוגדרת בחוק הלוואות הדיור, מקנה ללקוח מספר זכויות בהתנהלות מול הבנקים למשכנתאות. בין יתר הזכויות תמצאו:

במידה וקיבלתם "אישור עקרוני" לחוזה משכנתא הכולל את סכום ההלוואה, שיעור הריבית ולוח תשלומי ההחזר, אתם רשאים להחזיק בשיעורי הריבית הנקובים בהסכם מול הבנק למשך 12 יום (מיום הענקת האישור על ידי הבנק). הבנק מחויב לכבד את האישור העקרוני שנערך מולכם על פי שיעורי הריבית ביום קבלת האישור.

נטילת משכנתא מחייבת אתכם להעמיד לרשותכם פוליסת ביטוח חיים ופוליסת ביטוח מבנה. אתם רשאים לבחון הצעות שונות הפוליסות הנ"ל המוענקים לכם על ידי מספר רב של גופים, ואינכם מחויבים לבצע את הביטוח דרך נציגי הבנק בו נטלתם את הלוואת המשכנתא.

ברשותכם לבצע הליך המכונה "גרירת משכנתא", וזאת במידה ואתם רוצים להמיר את הנכס המשועבד לבנק בנכס אחר אותו אתם מתכוונים לרכוש. באופן עקרוני, הבנק איננו יכול למנוע מכם ביצוע הליכי "גרירת משכנתא" אלא אם כן ההליך אינו מעוגן בחוזה המשכנתא הקודם שלכם. כמו כן, הבנק אינו רשאי להרע את תנאי המשכנתא, אלא אם הומצאו סיבות מוצדקות לכך, והן הובאו לידיעת הלקוח.

לקוח העושה שימוש במגוון הלוואות דיור רשאי לבחור באופן עצמאי את הגוף הפיננסי המלווה, וכל זאת מבלי להתחייב לאף גוף במהלך קבלת ה"אישורים העקרוניים" לצורך העמדת ההלוואה. אפשרות זו מאפשרת לכם לבחון מספר רב של חלופות בנטילת ההלוואה מבלי להיות מחויבים בתשלום או עמלות שירות.

במגוון הלוואות דיור תדרשו לשלם עמלת פירעון מוקדם, במקרים בהם תבקשו לשלם את מלוא החזר ההלוואה במועד מוקדם יותר מכפי שמופיע בחוזה המשכנתא שלכם. במקרים אלו, הבנקים מחויבים לספק לכם מידע מלא ומקיף לגבי יתרת ההלוואה אותה תבקשו להחזיר, לרבות, קרן, ריבית והצמדה. כמו כן, מייד לאחר הסדר תשלום ההלוואה הבנק מחויב להציג בפניכם מסמך המאשר את הסרת השעבוד של הנכס. במידה ונטלם הלוואות דיור במסגרת הלוואות לזכאים, תהיו פטורים מתשלום עמלות פירעון מוקדם.

הבנקים רשאים לבצע מספר הליכי גביית חובות כנגד לווים שאינם עומדים בתנאי החזר ההלוואה, לרבות, הוצאה לפועל, כינוס נכסים ומספר מסלולי הסדרי חוב. ברוב המקרים, מומלץ להגיע להסדר תשלומים מול הבנק כנגד חובות שהצטברו, וזאת על מנת למנוע מכם הליכי הוצאה לפועל ואיבוד הנכס.

הלוואות בכלל והלוואות דיור בפרט, מומלץ לבצע בהתאמת נטל התשלומים החודשיים למסגרת ההכנסות האישית.כיום, משכנתאות מוענקות לכם לתקופות ארוכות טווח (קרוב ל-40 שנה), ומאפשרות לכם ליהנות מיכולת פריסת תשלומים בהתאמה לכלל צרכי הקיום שלכם.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות