מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בנקים למשכנתאות » בנק איגוד למשכנתאות

בנק איגוד למשכנתאות

בנק איגוד למשכנתאות היה בעבר הלא כל כך רחוק, גורם משמעותי בין הבנקים המספקים משכנתאות. הבנק, שכיום הוא השביעי בגודלו במערכת הבנקאות הישראלית, הוקם בשנת 1951. בשנת 2020 נרכש הבנק על ידי בנק מזרחי טפחות, ולמעשה הפך לחברת בת שלו. רכישה זו השפיעה גם על תיפקודו של הבנק בעיקר בתחום המשכנתאות, מאחר ובמקום לאפשר קבלת משכנתא לכל לקוח כבעבר, כיום המשכנתאות ניתנות ללקוחות הבנק בלבד.

ליווי צמוד ללקוחות הבנק

עדיין בשל העובדה כי לקיחת משכנתא היא משמעותית עבור רובם של הלקוחות, בבנק איגוד דואגים לליווי צמוד שלהם לאורך כל התהליך. המטרה כאן היא לספק את כל המידע ללקוח ובעיקר להפוך את התהליך לפשוט יותר עבורו. ההבנה היא שלקוח אשר מבין את התהליך, מן הסתם יחוש בטוח יותר בעת קבלת ההחלטה לגבי המשכנתא שהוא מתכנן לקחת.

ואכן כאשר נוטלים משכנתא דרך בנק איגוד למשכנתאות, מגלים כי יש מי שער לצרכים שלכם. הדרך למשכנתא עוברת בבנק איגוד דרך חמישה שלבים שונים. בשלב הראשון, תצטרכו להגיש בקשה למשכנתא. מדובר למעשה בבקשה עקרונית, וכי למה? כי ניתן להגיש אותה עוד לפני שחתמתם על חוזה לדירה. המטרה היא לדעת מהו המימון העומד לרשותכם. כאשר יאשר הבנק את בקשתכם תוכלו לראות מהו סכום האישור, התנאים בהם תצטרכו לעמוד, וגובה ההחזרים החודשיים שיהיה עליכם לשלם, ובהתאם לכך לבחור את הנכס שתוכלו לרכוש.

חמשת שלבי קבלת המשכנתא – בנק איגוד למשכנתאות

כמובן שכדי להוציא אישור עקרוני למשכנתא של בנק איגוד למשכנתאות, יהיה עליהם להצטייד במספר מסמכים כמו תעודת זהות או דרכון ותעודה מזהה נוספת במידה והינם תושבי חוץ. בנוסף, תצטרכו את תלושי המשכורת שלכם בשלושת החודשים האחרונים, אם אתם שכירים. אם אתם עצמאיים תצטרכו להציג את שומת המס האחרונה שלכם ואישור רואה חשבון להכנסות עבור התקופה שטרם נכללה בשומה. כמו-כן תצטרכו להציג דפי חשבון עו"ש משלושת החודשים האחרונים עבור כל החשבונות הפעילים שלכם, וכדומה.

לאחר בחינת הנכס ובדיקת אחוזי המימון האפשריים בעסקה, כולל בחינת יכולת ההחזר שלכם וההתנהלות הכספית שלכם, יגיע השלב השני הכולל אישור הבקשה.

השלב השלישי יחייב אתכם לבצע רישום המשכנתא לטובת הבנק, בין היתר הערת אזהרה בטאבו אם נדרש וכדומה. המטרה כאן להגן על ההלוואה של הבנק מפני התנודות השונות בשוק. עם סיומו של שלב זה יעבור התיק שלכם בחינה ובדיקה של המסמכים והביטחונות השונים ומשיושלמו כל ההליכים, תבוצע ההלוואה. אתם תקבלו שיק או העברה בנקאית לפקודתם של מוכרי הנכס או לחילופין שובר תשלום שישולם לקבלן.

כעת הגעתם לשלב האחרון של בקשת משכנתא באמצעות בנק איגוד למשכנתאות, זהו שלב הפירעון. כאן באמצעות תשלומים חודשיים שיועברו לבנק על ידי הוראת קבע בתאריך שיוסכם איתכם, תעבירו מדי חודש בחודשו לבנק את הסכום הנדרש. שימו לב שהתשלומים החודשיים שלכם כוללים ריבית או קרן וריבית, בהתאם למה שלוויתם, וסכומי ההלוואה מתעדכנים בהתאם לתנאיה. שינויים אלו יכולים להיות תלויים במדד המחירים לצרכן או בשינוי בריבית הפריים או שינויים שיחולו בשערי החליפין. הכל בהתאם לתנאים שקבעתם בעת קבלת המשכנתא.

החשיבות של ייעוץ בדרך למשכנתא

 אנשים רבים, בעידן המודרני שבו אנחנו חיים, בטוחים שהם יוכלו לבחור לבד את המשכנתא שעליה הם עומדים לחתום. זה נשמע לכם מוכר? גם אתם אנשים מודרניים שנוהגים לעשות כמעט הכול אונליין? חשוב להבין: אומנם אונליין תוכלו לקרוא מידע רב אודות שאלות כמו איך לוקחים משכנתא או אישור עקרוני למשכנתא, אך בפועל, זה לא מספיק. כיוון שאותו החזר משכנתא ילווה אתכם לאורך כל כך הרבה שנים, אתם חייבים לעשות את הדברים בצורה מסודרת. זה בדיוק מה שבכל אחד מאותם בנק איגוד סניפים תקבלו: שירות, ליווי וייעוץ בכל הנוגע למשכנתא שלכם.

 

ההתאמה של ההחזר החודשי ליכולות הכלכליות שלכם

 אומנם חשוב להבין מה היא אותה ריבית ממוצעת משכנתא ומה זה פריים משכנתא, אך בפועל, צריך שתהיה כאן התאמה אישית. יכול להיות שהחברים הכי טובים שלכם מהתיכון בחרו משכנתא עם החזר חודשי x, אך עלול להיות שאם אתם תעשו את אותו הדבר, זה יפגע באיכות החיים שלכם. לכן לא כדאי לכם לפנות אל בנק איגור שירות לקוחות לקביעת פגישה עם יועץ משכנתא, אלא גם כדאי שתעשו זאת מהר. יועץ משכנתא מחירים זה נתון שמעניין רבים מאתנו, אך אם את הייעוץ תוכלו לקבל מהבנק, למה לוותר על כך?

 

הדינאמיות בהלוואת המשכנתא

 לבסוף, אם אתם פונים אל בנק אגוד הלוואה כדי להבין באיזה תנאים תוכלו לקבל את המשכנתא שלכם, חשוב גם לבדוק מה זה אומר לגבי העתיד. למשל, לא אחת קורה שאנשים לוקחים משכנתא לשלושים שנה, אך בדרך מקבלים ירושה גדולה מאוד מההורים. בעזרת הירושה הזאת אפשר לשלם את כל המשכנתא כבר לפני הזמן, וחשוב להבין באיזה תנאים ניתן יהיה לעשות זאת. לכן בהחלט ניתן לומר שעוד נתון משמעותי בלקיחת משכנתא, זו השאלה עד כמה ההלוואה תהיה דינאמית. זה לא משנה אם כבר יצאתם לחיפוש אחר דירת החלומות שלכם או לא. מה שבטוח זה שאתם צריכים לעשות מספר בירורים מראש כדי להבין על כמה עומד ההון העצמי שלכם וכמה משכנתא תוכלו לקבל.

בנק אגוד טלפון שירות לקוחות לא מנויים: 03-7953091

בנק אגוד טלפון למנויים : *3215

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות