מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא אחד הסעיפים המרכזיים המופיעים בכל חוזה משכנתא לצרכי רכישת דירה. הבנקים למשכנתאות מחייבים את נוטלי ההלוואה (משכנתא) בשני סוגי ביטוחים הכוללים גם את ביטוח הנכס וגם ביטוח חיים. עד לפני מספר שנים, רוב נוטלי המשכנתאות רכשו את שני סוגי הביטוח מטעם הבנק המלווה, כאשר, הרכישה התבצעה ישירות מול פקיד מטעם הבנק שליווה את חוזה המשכנתא, וברוב המקרים, תעריפי הביטוח היו מופרזים.

כיום, הבנקים למשכנתאות מאפשרים לכל אחד ואחת מכם לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא מגופים שונים, ובכך להוזיל את עלויות הביטוח לאורך כל תקופת המשכנתא באלפי שקלים. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע שימושי שיעזור לכם לאתר את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר.

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא מורכב משתי פוליסות שונות הכוללות:

ביטוח מבנה (נכס)- נועד להבטיח כיסוי במקרים שונים של נזקים ו/או פגיעות במבנה הדירה, לרבות, שריפה, רעידת אדמה, פגעי מזג אוויר, פיצוץ צנרת הדירה ו/או פיצוץ הנגרם מליקויים שונים במערכת החשמל/הגז ועלול להוביל לפגיעה במבנה.

ביטוח חיים – נועד להבטיח עמידה מלאה של הלווה אחר כל תשלומי החזר ההלוואה לבנק, גם במקרים בהם נוטל ההלוואה מאבד את כושר העבודה, או לחילופין, נפטר במהלך תקופת ההלוואה.

כיצד בוחרים ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא, כמו כל מוצר צרכני אחר, מחייב אתכם לבצע "סקר שוק" מקיף בטרם חתימה על תנאי הפוליסה. בכל מקרה, מומלץ לבחון מספר הצעות המוענקות לכם על ידי חברות הביטוח וגופים שונים. במהלך בדיקת הצעות הפוליסה השונות, חשוב שתעקבו אחר הפרמטרים הבאים:

התאמת הביטוח למצב הדירה- במידה ואתם נוטלים משכנתא לצרכי רכישת דירה ישנה מומלץ להפקיד על ביטוח מבנה המעניק לכם כיסוי במקרים רבים ככל האפשר.

ביטוח רעידות אדמה- בשנים האחרונות מדברים יותר ויותר על רעידת אדמה משמעותית בשטחי מדינת ישראל. מומלץ לבחון את סעיפי פוליסת ביטוח המבנה לעומקו ולבחון האם הוא כולל ביטוח כנגד רעידות אדמה. שימו לב, בשנים האחרונות, תעריפי ביטוח כנגד רעידות אדמה עולה בהדרגה, ולכן חשוב שתבחנו מספר הצעות רב ככל שניתן, ואף לנהל מו"מ מול מנפיקי הפוליסה בנושא.

האותיות הקטנות עלולות להוביל לבעיות גדולות-  בעת העמדת ביטוח משכנתא חובה עליכם לקרוא את כל הסעיפים והתנאים המופיעים בפליסה, לרבות, האותיות הקטנות. כמו כן, מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שיעזור לכם לבחון את ההצעות השונות שקיבלתם.

ביטוח דירה- העמדת ביטוח משכנתא היא גם הזדמנות מצוינת עבורכם לבחון לעומק את פוליסות ביטוחי הדירה השונים. ביטוח דירה, בניגוד לביטוח המבנה במסגרת ביטוחי המשכנתא, מאפשרים לכם ליהנות ממגוון הרחבות של כיסויי פוליסה, לרבות, גניבת ציוד מדירה.

ללכת על בטוח!

לרובנו, רכישת דירה (הן חדשה והן יד שנייה) מהווה את אחת העסקאות החשובות והמשמעותיות ביותר בחיים. ביטוחי המשכנתא הם אומנם דרישה הכרחית מצד הבנק המלווה את עסקת המשכנתא, אך בנוסף לכך, הם מהווים אמצעי אפקטיבי להשגת "שקט נפשי" ותחושת ביטחון. רכישת ביטוח חיים מעניקה לכם כיסויי מורחב במקרים של אובדן כושר עבודה, או חלילה וחס, פטירתו של נוטל ההלוואה, ומאפשרת לכם להבטיח את ביצוע העסקה במלואה.

ביטוחי משכנתאות, בדיוק כמו כל פוליסת ביטוח אחרת, ניתן לבצע באמצעות מספר רב של גופים מבטחים. כיום, תוכלו לאתר הצעות אטרקטיביות במסגרת השוק התחרותי בתחום ביטוחי המשכנתא. פוליסת ביטוח משכנתא יש להעמיד רק לאחר גיבוש הסכם עקרוני בתנאי המשכנתא מול הבנק המלווה.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות