מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » ביטוח משכנתא – איך זה עובד?

ביטוח משכנתא – איך זה עובד?

בנק המעניק לכם את המשכנתא רשאי להגדיר, כחלק מהתנאים בכדי לקבל את ההלוואה, לעשות ביטוח משכנתא שבתוכו ישנם שני ביטוחים – ביטוח חיים וביטוח מבנה.

ביטוח משכנתא מטרתו היא להגן על הבנק ולהעניק לו ביטחון כי הוא מובטח לקבל את כל סכום ההלוואה שנותר לשלם. ביטוח חיים בא לידי ביטוי במקרים כמו מוות של בעל המשכנתא בטרם ההלוואה שולמה, ביטוח מבנה לעומת זאת בא לידי ביטוי במקרה שנגרם נזק לנכס (עבורו ניתנת המשכנתא), כמו שריפה או נזקי טבע וכתוצאה מכך ערכו של הנכס נפגע.

הזכאות לביטוח משכנתא ניתנת לכל אדם המבקש משכנתא מהבנק וגם לכל אדם המבקש משכנתאת זכות – המסובסדת מהמדינה.

מימוש הזכאות

כחלק מהליך בקשת המשכנתא, הבנק המעניק את המשכנתא יודיע אם ישנה חובת רכישת ביטוח כחלק מקבלת המשכנתא ומהם תנאי הביטוח הדרושים.

הבנק יעניק את האופציה, למקבל המשכנתא, לרכוש את ביטוח החיים וביטוח המבנה דרך סוכנות ביטוח שעובדת עם הבנק או דרך סוכנות/חברת ביטוח באופן פרטי.

אחרי מענה של שאלון על פרטייך האישיים, חתימה על הצהרת בריאות ומסיר מידע על הנכס והמשכנתא, תינתן הצעת מחיר לביטוח המשכנתא.

חשוב לזכור

  • ישנה האפשרות בחירה אם לעשות את ביטוח המשכנתא דרך סוכנות ביטוח שעובדת עם בנק או דרך סוכנות ביטוח באופן פרטי.
  • בכל שלב בתהליך, ללא עמלות נוספות, ניתן לעבור למבטח אחר – מסוכנות ביטוח פרטית לסוכנות ביטוח שעובדת עם הבנק ולהיפך – זאת כל עוד נשמרים תנאי הפוליסה הקיימים.
  • במידה והוחלט לעבור מביטוח אחד לאחר, ישנה חובה לחתום על הצהרת בריאות בשנית. כך שאם ישנה הרעה במצב הבריאותי, העלויות של ביטוח המשכנתא עלולות לגדול.
  • חשוב לדעת שביטוח משכנתא שנעשה דרך סוכנות ביטוח שעובדת עם הבנק שמעניק את ההלוואה, אינו מקנה כיסוי לתכולה של הנכס, לכן אם נדרש ביטוח שכולל כיסוי לתכולה, הלווה יצטרך לעשות ביטוח לתכולה דרך מבטח אחר. מה שיביא למצב בו המלווה יצטך להתנהל מול שתי חברות ביטוח ויצטרך לשלם עבור שני הביטוחים דמי השתתפות עצמית.
  • מסירה של מידע לא מדויק או החסרת פרטים במהלך רכישת הביטוח, יכולה לגרור לאי-תשלום כספי הביטוח, תשלום חלק מהם או עיכובים בקבלת סיוע/כספים במידת הצורך.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות