מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות

משכנתא

מדריך משכנתא,השוואת משכנתאות
Home » בלוג » אישור עקרני למשכנתא – מה זה בכלל

אישור עקרני למשכנתא – מה זה בכלל

בעידן שבו אנחנו חיים כולם חולמים על דבר אחד משותף: דירה. דירה שתהיה רשומה על שמנו בטאבו ושאף אחד לא יוכל, ככה סתם, לסלק אותנו ממנה. לכן ברור מדוע מדריך משכנתא זה משהו שמעניין גם אתכם. העניין הוא שכדי לקנות נכס בישראל, אפילו אם מדובר על נכס יחסית זול, צריך לראות איך עושים את זה. צריך להבין על כמה עומד ההון העצמי שלנו אך חשוב לא פחות, להבין כמה משכנתא אנחנו רוצים ויכולים לקבל. בדיוק בשביל זה קיים אותו אישור עקרוני למשכנתא, שכן בלעדיו לא ניתן יהיה להתקדם. הבנק מבסס את האישור העקרוני שהוא ייתן לכם על הנתונים שאתם מציגים. למשל, כסף יש לכם ועל איזה הון עצמי מדובר. בהמשך, הבנק גם ירצה לדעת כמה אחוזי משכנתא אתם רוצים לקבל וכמה החזר תוכלו להחזיר בכל חודש. לבסוף כדי שהבנק יוכל להחליט האם הוא עוזר לכם או לא, הוא חייב להיות כמה כסף אתם רוצים. רק בצורה כזאת תוכלו לצאת לדרך ולהבין האם זה ריאלי מבחינתכם לקנות דירה או לא.

 

למה חשוב לעשות ביטוח?

 

אנשים לא תמיד מודעים לעניין הזה, אבל בפועל, ביטוח משכנתא לא תוכלו לקבל את הכסף הדרוש לכם. כדי שהבנק יוכל לתת לכם הערכה ואשור עקרוני, הוא חייב להבין לא רק כמה כסף יש לכם היום, אלא הוא ירצה גם לראות את הביטוח שלכם לעניין. אומנם לא נעים לדבר על כך, אבל אנחנו לא יודעים מה יוליד יום. אנחנו לא יכולים לדעת מה יקרה בעתיד והבנק לא מוכן להיות זה שלוקח את הסיכון להישאר בלי הסכום שאתם חייבים לו. לכן הבנק דורש שתעשו ביטוח משכנתא, כי רק כך כולם יוכלו לישון בשקט.

 

האם יש כזה דבר משכנתא שלא עולה הרבה?

 

זה ברור שאם מדברים על משכנתא, מדברים על אחד מהנושאים הכי בוערים שיש. כולם רוצים לקחת משכנתא כדי לקנות דירה, ולכן נשאלת השאלה – האם יש בכלל כזה דבר כמו משכנתא זולה? זה טוב ויפה לומר שאנחנו לא מוכנים לשלם מחירים מופקעים אודות המשכנתא שאנחנו לוקחים, אך בפועל, זה יותר מורכב. בפועל מי שנותן לכם את ההלוואה קובע את התנאים וכל מה שנוכל לכם זה לראות האם אתם מוכנים להם או לא. משכנתא שנחשבת יחסית זולה הרבה פעמים תתגלו בעתיד כבחירה לא נכונה. לכן חשוב לבדוק את הדברים לאורך הזמן ולהבין שמה שנראה לנו היום כמשכנתא זולה, לא תמיד יסתבר כך גם בעתיד.

 

האם כדאי להתייעץ עם המומחים בתחום?

 

התשובה היא בהחלט כן. אומנם תחום המשכנתאות הוא תחום שמושך רבים מאתנו, אך זה לא באמת אומר שנמצא תמיד מידע נגיש בנושא. על מנת שתוכל להבין האם משכנתא מסוימת כדאית עבורכם או לא, או שיש להם דילמה לגבי כל דבר אחר שקשור למשכנתא, יש היום מומחים שעובדים בתחום. אומנם זה נכון שתשלמו תשלמו כסף לאותו יועץ משכנתאות שבו תבחרו, אך אתם תרצו שזה ישתלם לכם. למעשה, אפילו במקרים שבהם זה נדמה כאילו אנחנו משלמים הון עתק על ייעוץ המשכנתאות, בפועל זה כדאי. העניין שהרבה פעמים אנשים מפספסים, הוא שבעזרת ייעוץ משכנתא אפשר באמת להימנע מטעויות מיותרות. לכן, אם תוכלו לברר את כל הפרטים האלה לעומק וכך להבטיח שאתם מקבלים את ההלוואה שבאמת רציתם, כדאי שתדעו שזה אפשרי. עם יועץ משכנתאות תוכלו לעשות את הדברים בקלות יותר וזה מומלץ בחום.

 

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח משכנתא

בשליחת הודעה אני מאשר שקראתי ואישרתי את תנאי השימוש ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור.

אנא מלא את פרטיך לשם קבלת סיוע ומידע מנציג מומחה למשכנתאות

פנייתך התקבלה. יועץ משכנתאות יחזור אליך בהקדם.
רוצה לקבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא?

השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית
לביטוח משכנתא מסוכן או חברת ביטוח למשכנתאות